KSM Białystok


Białystok – Koło Akademickie przy Uniwersytecie w Białymstoku


Nasi ludzie

Mgr Łukasz Kalisz – asystent w Katedrze Historii Wychowania UwB
opiekun naukowy Akademickiego Koła Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przy UwB
kontakt: lukaszk@uwb.edu.pl

Patrycja Marczak – studentka IV roku prawa na Wydziale Prawa UwB
prezes Akademickiego Koła Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przy UwB, rzecznik prasowy i członek zarządu diecezjalnego Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Białostockiej.
kontakt: Patrycja.marczak93@gmail.com

Magdalena Biełasz – studentka Wydziału Prawa UwB, zastępca prezesa Akademickiego Koła Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przy UwB, członek zarządu diecezjalnego Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Kim jesteśmy?

Powstaliśmy spośród członków KSMu, oraz Duszpasterstwa Akademickiego. Formą naszej organizacji nawiązujemy do kół katolickiego stowarzyszenia młodzieży, które funkcjonują od lat przy uczelniach w całej Polsce. Zarejestrowanie na uczelni daje nam szersze pole do działania i więcej instrumentów dzięki którym możemy sprawniej realizować swoje cele. Choć w nazwie mamy tylko „KSM”, funkcjonujemy jedna z grup Duszpasterstwa akademickiego – spotykamy się w piwnicach akademickich, działamy pod opieką i wsparciem tamtejszych księży zajmujących się centralnym ośrodkiem duszpasterstwa akademickiego przy katedrze. Jesteśmy dzieckiem obu tych grup, które zrodziło się z marzeń o robieniu wielkich rzeczy. Zrzeszamy studentów, którzy nie wstydzą się swojej wiary i chcą zadbać o własny rozwój intelektualny i duchowy. Mamy spory zapał do pracy, czego wyrazem są podejmowane przez nas inicjatywy. Założeniu Koła przyświecał zamiar działania w murach białostockich uczelni, szerzeniu wsród środowiska akademickiego chrześcijańskich wartości oraz afirmacja mądrego życia, opartego na poszanowaniu godności ludzkiej, pielęgnowaniu ideałów i wykorzystywaniu potencjału młodości. Chcemy aby Uniwersytet był dla studentów miejscem nie tylko podręcznikowej nauki lecz przede wszystkim miejscem prawdziwej wymiany myśli i poglądów, miejscem gdzie bada się sprawy ważne i najważniejsze.

Nasza historia – krótka, lecz intensywna 🙂

Udało nam się ukonstytuować prawnie nasze koło na uczelni zaledwie rok temu. Od tego czasu zaangażowaliśmy się w projekcje filmowe, a także poświeciliśmy pierwszemu, dużemu dziełu – konferencji naukowej pt „(R)ewolucja macierzyństwa”. Było to wydarzenie z którego jesteśmy dumni, ponieważ udało nam się przeprowadzić je na wysokim poziomie, zapewniając miedzy innymi transmisję na żywo, czy tworząc własna stronę internetowa konferencji (na której można obejrzeć fotorelacje i transmisję z wydarzenia) do odwiedzenia której serdecznie zapraszamy –> www.rewolucjamacierzynstwa.pl.
Sukces tego wydarzenia inspiruje nas do tego aby kontynuować cykl debat z hasłem (R)ewolucja w przyszłości. Aktualnie angażujemy się w organizacje Dni Godności Życia, na które juz dziś serdecznie zapraszamy.

Jeżeli szukasz grupy, do której mógłbyś/mogłabyś przynależeć, rozwijać się w niej, działać i wykorzystywać w pełni swoje studenckie lata – zapraszamy Cię serdecznie! Zawsze jest dobry moment aby do nas dołączyć 🙂

Napisz do nas:

E-mail: ak.ksm.uwb@gmail.com
Tel: 513991055 – Patrycja Marczak
Szukaj nas rownież na Facebooku!