KSM Białystok


20-lecie KSM


.W sobotę 25 września w Warszawie, w kościele św. Stanisława Kostki, świętować odbyło się 20-lecie istnienia naszego Stowarzyszenia po jego reaktywacji. Wybraliśmy się tam w 6 osób.
W swej homilii abp Nycz podkreślił, że 20-lecie istnienia odnowionego Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży jest okazją, by wypowiedzieć słowo: dziękuję, skierowane do Boga i ludzi. „Ktoś powie, że 20 lat to nie tak wiele. W naszej polskiej rzeczywistości to niezwykle ważny, czasem trudny ale i piękny okres a zarazem długi czas” – zauważył metropolita warszawski.
Hierarcha zachęcał członków KSM-u do „pozytywnego dziękczynienia za to, co się udało”. „Za dobro, które stało się dzięki wam, a także dzięki księżom w Polsce, którzy zaangażowali się w pracę z młodzieżą. Wiele się zmieniło w ciągu tych 20 lat” – powiedział abp Nycz.
W dziękczynieniu za 20 lat odnowionej działalności Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży wzięło udział ponad 800 delegatów z całego kraju. Przybyli również asystenci diecezjalni z niemal wszystkich polskich diecezji. Wraz z członkami KSM-u w parafii pw. św. Stanisława Kostki na Żoliborzu modlił się również krajowy duszpasterz młodzieży bp Henryk Tomasik.