KSM Białystok


Rozwiązania HR-Konkurs

Posted on by dajarek


1. Weź udział w dyskusji o rynku pracy

2. Zostaw swój komentarz z hashtagiem # „Pasuje mi 1200” i opublikuj go na stronie akcji FACEBOOK/AKCJA

3. Autor najciekawszego komentarza otrzyma możliwość bezpłatnego udziału w warsztatach pomagających poszukującym pracy „Manager Własnego Wizerunku” oraz nagrody rzeczowe – aparaty!

4. Dyskusja trwa do końca maja 2014. więcej na www.rozwiazaniahr.com.pl Powodzenia! JAK TY MOŻESZ POMÓC? –

kliknij LUBIĘ TO!

– wyraź opinie na stronie akcji!

– skorzystaj z załączników i umieść awatar lub tło na swoim profilu społecznościowym!

– prześlij informacje o akcji do znajomych!

Akcja „Pasuje mi 1200” chce poruszyć ważny temat społeczny, jakim jest wejście na rynek pracy osób kończących edukację w szkołach średnich, jak również studentów ostatnich lat studiów, w województwie podlaskim. Miesiąc czerwiec – lipiec to okres, w którym rozpoczynają się intensywne poszukiwania – często pierwszej – pracy. Na podlaski rynek pracy, trafia nawet

10 tysięcy osób w przybliżonym wieku i doświadczeniu zawodowym. Według statystyk, w Powiatowym Urzędzie Pracy w Białymstoku co roku blisko tysiąc z nich rejestruje się jako osoba bezrobotna, pomimo braku świadczeń (poza ubezpieczeniem zdrowotnym). Duża część tych ludzi nie mogąc znaleźć zatrudnienia, decyduje się na emigrację zarobkową w głąb kraju lub za granicę i opuszcza nasze województwo. Dominuje również przeświadczenie że w naszym regionie nie ma przyszłości dla młodych ludzi. 10 organizacji pozarządowych żywo zainteresowanych problemami tej grupy postanowiło poprzez połączenie sił i wspólną akcję podkreślić wagę tematu. Warto wspomnieć że został powołany wspólny zespół złożony z poszczególnych członków tych organizacji który stworzył hasło i koncepcję wizualną akcji. Na plakatach można dostrzec reprezentantów każdej z organizacji którzy poprzez samo zdjęcie i proste hasło przemawiająco obrazują w jakiej są sytuacji ludzie poszukujący pracy w naszym regionie.

Współorganizatorzy akcji „PASUJE MI 1200”

– Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Nauk Ekonomicznych i Handlowych AIESEC,
– Erasmus Student Network ESN,
– Europejskie Forum Studentów AEGEE,
– Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży KSM,
– Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA BIAŁYSTOK,
– Niezależne Zrzeszenie Studentów NZS Politechnika Białostocka,
– Niezależne Zrzeszenie Studentów NZS Uniwersytet w Białymstoku,
– Niezależne Zrzeszenie Studentów NZS Uniwersytet Medyczny,
– Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości,
– Fundacja Rozwiązania HR,

Jednocześnie, aby nie mówić jedynie o problemach ale również wskazywać rozwiązania, partnerzy akcji wspólnie z Fundacją Rozwiązania HR proponują warsztaty, dzięki którym start na rynku pracy będzie łatwiejszy. Warsztaty będą obejmować profesjonalną sesję zdjęciową do CV oraz ćwiczenia z autoprezentacji.

Wyjątkową zaletą warsztatów będzie możliwość – dzięki wsparciu Fundacji Rozwiązania HR która profesjonalnie świadczy usługi rekrutacyjne – wcielenia się w rolę rekrutera, co według autorów akcji pozwoli uzyskać nową perspektywę dla osób poszukujących pracę.

 rozwiazniahr

Żródło: http://rozwiazaniahr.com.pl/

This entry was posted in Uncategorized.